| alinanicoleta99 a întrebat:

am telefon Samsung nou cumparat de o luna. si mi se descarca bateria foarte repede adica nu tine nici macar o zi chiar de il folosesc chiar de nu. ps cand am cumparat telefonul nu l-am lasat la formatat sau cum e. laughing fiindca era 100% incarcata. trebuie sa-mi iau alta baterie

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Telefoanele noi nu se formateaza. Bateriile nu ar trebui sa se incarce daca valoarea lor este peste 20%. Nu ar trebui sa folosesti telefonul cat timp se incarca sa nu supra incalzesti telefonul / bateria.
Inchide wi-fi, 3g, gps, autosync si vei prelungi durata de viata. Opreste aplicatiile pentru a mai oferi notificari si inchide procesele inutile, facebook, messenger skype whats app etc.