| maximiliannnn a întrebat:

Buna am telefonul acesta samsung galaxy i5500 si vreau sa instalez need for speed shift si nu ma lasa pentru ca nu mai am memorie. Dar memorie interna este : ocupata100mb si liberi 83mb si cand il deschid sa-l instalez zice ca nu mai am memorie? Este vreo coonfigurare, setare sau ceva ca sa ii dau sa instaleze pe cardul de memorie(1GB) AM COPIAT Kitul de instalare in telefon CAND IL INSTALEZ ZICE LIPSA DE MEMORIE SI PE CARD AM MEMORIE VREAU SA-l INSTALEZ PE CARD nu in memoria interna a telefonului ce pot sa >fac?

3 răspunsuri:
| maximiliannnn explică:

Ba voi santeti romani stiti sa cititi? vreau sa fac asa: cand instalez o aplicatie sa nu se instaleze in memoriia interna ci pe card

| ChivuDanut a răspuns:

Probabil ca jocul are o configuratie care nu corespunde cu telefonul tau.In cazu acesta nu poti face nimic.Cauta alt nfsshift si ai grija sa fie java.Jocurile Java sunt singurele compatibile pentru telefonul tau.In caz ca nu merge nici asa nu poti face nimic.

| Danny_8483 a răspuns:

Pai normal ai trebui sa ai android 2.2 (froyo) ca sa instalezi pe cardul de memorie.