| berlin a întrebat:

Buna am trecut de la windows xp la windows 7 starter se misca foarte greu care sa fie cauza l-am scanat de virusi tot greu se misca ce trebuie sa fac?

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Să nu mai folosești sisteme de operare NECONFORME cu hardware-ul ce îl ai.
Pentru ca să fii sigur ca ai hardware de Windows 7 trebuie să știi precis că ai cel puțin un procesor single core de 2 Gz și cel puțin 2 Gb ram, la care se adaugă o placă video de 128 mb ce are accelerație 3D. Dacă nu ai așa ceva uită de Windows 7 și rămâi la Xp sau treci la un sistem bazat pe Linux, dacă tot nu mai vrei Xp-ul cel scos din uz de câteva luni.Succes

| berlin explică (pentru DeyCj):

Am procesor de 2, 66 1 gb ram si placa video nVIDIA 8400 gs de 512 mb daca trec inapoi la xp oare mai merge? acest windows 7 starter la pus cineva cred ca nu s-a uitat la ce configuratie am eu tolomacu de el in fine pot sa instalez inapoi xp?

| DeyCj a răspuns (pentru berlin):

Poți.Numa să mai gasești copii legitime.....Aia e cam imposibil, numai cele contrafăcute(cu viruși, etc). Succes

| LTAA a răspuns:

Componentele Hardware slabe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce configuratie ai? Ca sa iti ruleze ai nevoie de procesor de minim 1 GHz si 1 GB Ram pe versiunea 32 bit si minim 2 Gb pe cea de 64.

| laurentiu80 a răspuns (pentru anonim_4396):

In visele tale ruleaza fluent win 7 pe 1 ghz si 1 gb ram happy. Ala e minimul necesar ca sa-l poti instala, dar nu si a-l rula, intelegi matale?

| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

Lasa-l pe xp sa nu-l arzi!

| ℓαdу a răspuns:

Înseamnă că ori memorie e prea încărcată şi de aceea se poate mişca foarte greu. Ori calculatorul tău nu prea suporta acel windows! Dacă xp-ul mergea mai bine, îți recomand să revii la el, decât sa te chinui cu 7.
Sper că te-am ajutat. cât de cât.