| Giurgiu_Cosmetice_1982 a întrebat:

Am un aer conditionat Haier.Pe modul de racire merge perfect, dar pe modul incalzire merge o perioada scurta(5 minute), dupa care incepe treptat sa bage aer rece. Eu cred ca este din setari de la TIMER, deoarece cand incepe sa bage aer rece se activeaza ceasul pe aparat, pe telecomada nu mi arata nimic.O solutie imi puteti oferi pentru setarea corecta! Multumesc.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Să nu mai folosești a.c. pe încălzire dacă afară sunt mai puțin de -5...-7 grade Celsius, că nu mai merge. Îngheață unitatea externă; iar timer-ul pe care îl vezi tu pe display arată cam cât îi trebuie să meargă „pe răcire" ca să topească gheața de afară.