| FluffyBrownCat a întrebat:

Am un Allview a5duo si i-am pus deblocare cu mode,(desen), si nu stiu cum am reusit sa uit modelul. Nu pot sa ma loghez cu google pentru ca nu aveam wi-fi pornit cand l-am blocat si nu vreau sa-l resetez...Imi puteti spune, daca stiti, cum as putea sa-l deblochez?

1 răspuns:
| Komarov a răspuns:

Alta solutie decat resetare nu ai recomandat e sa faci asta : Inchide telefonul
Scoate capacul bateria
Pune bateria inapoi
Deschide-l Tinand Apasat Buton/OFF Buton Volum Jos sau sus depinde de telefon incearca cu amandoua
Apare un meniu numit recovery mode
navighezi din volum pana ajungi la wipe/data cache reset all facatory settings si apesi buton off si voila restart si ai acces funda?