| Giu18 a întrebat:

Am un aparat foto Sony Cyber-shot DSC-S5000 l-am cumparat recent acum cateva luni. Azi am deschis aparatul foto si am sesizat faptul ca obiectivul de la aparat este blocat in interior. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| pcmhz a răspuns:

Motorul se aude că ar încerca să îl deschidă? Acumulatorii / bateriile sunt bune? L-ai scăpat pe jos, ţinut în mediu umed sau prin rucsac unde a avut şanse să prindă praf? Poţi încerca să mişti uşor de obiectiv. mişcări circulare... dacă e în garanţie, mergi la service.

| Giu18 explică (pentru pcmhz):

Da se aude, bateriile sunt bune. De scapat nu l-am scapat poate a prins praf. Oricum am sa merg cu el la un service sper sa se poata repara.

1 răspuns: