| ioana_4955 a întrebat:

Am un BB8520 si as vrea sa ma conectez la wireless( router d-link dir-600) dar nu reusesc. Bag parola si imi arata ca este conectat dar cand vreau sa intru pe net nu merge. Trebuie cumva sa am si data service pe ON cand am wireless-ul pornit? Multumeschappy

Răspuns Câştigător
| salomeea27 a răspuns:

Daca ai reusit sa te conectezi corect la router (pe ecranul principal deasupra ceasului iti apare numele retelei wireless) atunci pot fi urmatoarele motive pentru care sa nu poti accesa pagini din browser-ul telefonului:
1. browser-ul BlackBerry este setat sa foloseasca alta conexiune decat WiFi. Deschide browser-ul BlackBerry, apasa option key (tasta cu sigla BlackBerry) din meniu alege Options. Selecteaza General Properties iar la Default Browser alege Hotspot Browser. Incearca sa vezi daca merge.
2. router-ul este setat gresit. Incearca sa te conectezi la el prin wireless cu un laptop si vezi daca poti accesa pagini de pe net.

1 răspuns:
| ioana_4955 explică:

si la Mobile network option, data services trebuie sa am bifat On sau Off cand am wirelessul pornit?