| Bogdan_Buzinchi_1995 a întrebat:

Buna Am un calculator ...Placa de baza GIGABYTE GA-B85-HD3
Sursa Sirtec - High Power Element BRONZE II 600W
Placa video Gainward GeForce GTX 750 2GB DDR5 128-bit
HDD WD Blue 1TB, 7200rpm, 64MB, SATA 3
Memorie HyperX FURY Blue 8GB, DDR3, 1600MHz, CL10, 1.5V
Procesor Intel® Core™ i3-4170, 3.70GHz, Haswell, 3MB, Socket 1150, Box

Pana astazi imi mergea foarte bine inclusiv jocurile programele iar acum cand l-am aprins merge foarte greu ce poate sa aiba?

3 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Cred ca ai facut tu cumva si ai niste ''musafiri nepoftiti'' in pc,adica virusi, de asemenea conteaza si de unde ai windows-ul, daca e unul din ala modificat cu toate rahaturile prin el, e clara treaba, trebuie schimbat cu unul clean.

| clau1 a răspuns:

Salut! Pai,trebuie sa iti schimbi placa video, de prefelabil cu una Gigabyte, dar una mai micuta, cu DDR3, pentru ca si eu am avut aceeasi problema, si placa mea de baza nu mai suporta DDR5 intr-un timp, siam schimbat-o cu un DDR3 si acum merge bine! Sper ca te-am ajutat, daca ai vreo problema contacteaza-ma: clau_constantin2002@yahoo.com

| Bogdan_Buzinchi_1995 explică (pentru clau1):

Este posibilitatea sa se fii miscat? Ca PC merge bine dar cand intru intr-un joc sau un video ceva merge super greu