| Alina_Liana_1999 a întrebat:

Am un Canon 750D, dar mi s-a stricat laptopul si nu mai am in ce sa îmi stochez pozele si filmarile pana prin iulie. Stiti ce as putea folosi sa tina locul pc-ului? Găsisem o statie de conectare Canon CS100 dar nu sunt sigură că merge fără pc.

8 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Merge, dacă aparatul are NFC.
DAR cu banii aceia nu ai putea repara laptopul?

| Alina_Liana_1999 explică (pentru NLS):

Are placa video stricata rolling on the floor)
Si unchiul meu a zis ca in iulie îmi ia un laptop mai bun (aveam un Acer cu i3, si el a zis ca imi ia un i7 sau ceva in genul)
Si da, are NFC si WI-FI

| NLS a răspuns:

Dacă nu are NFC, atunci nu poți direct, trebuie instalat Connect Station app pe telefon sau vreun soft echivalent pe laptop, și transferi prin aplicația respectiva.

| NLS a răspuns:

Cardurile mai mari de 32GB ar fi si recomandarea mea, dar pretul e unul foarte piperat.
Cel mai ieftin card de 64GB, costa 21 euro unde locuiesc eu.
In Romania e cam 100 ron. (cel.ro)
Deci mergi pe CS100, sau cauta pe cineva cu laptop si cumpara un HDD extern (pana la urma e cam acelasi lucru).

| xerxes1 a răspuns:

Iti cumperi cateva carduri sd de 32 Gb sau mai mari si ai rezolvat.
Gasesti si reduse cu 50%.

https://www.emag.ro/......DMG8PDBBM/

| Alina_Liana_1999 explică (pentru xerxes1):

Nu se merită. tongue

| xerxes1 a răspuns (pentru Alina_Liana_1999):

Adica merita o statie Canon cs100 pe hd mecanic si nu merita pe secure digital?
Lasa-te de meserie.

| xSega a răspuns:

O poti conecta si la telefon camera printr-un cablu otg