| Brianna12 a întrebat:

Am un cont Apple Music si de fiecare data cand incerc sa achit abonamentul cu cardul, imi spune ca metoda de plata a fost refuzata. Imi apare o pagina in care trebuie sa scriu informatiile despre card si de fiecare data ajung in acelsasi punct. Pot face tranzactii online cu el, pot cumpara orice, dar nu merge in aplicatie. Aveti idee de la ce poate fi? Multumesc!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba suportul Apple!
Poate nu au nevoie de bani... big grin

| ziftode a răspuns:

Esti sigur ca, respectivul card nu are alte probleme/limitari?
sunt carduri cu care NU poti sa platesti pe internet, iar in strainezia chiar am auzit de carduri care nu merg decat in bancomat (nu spun ca e 100% doar ca am auzit, e posibil ca persoana sa nu fie pur si simplu interesata de mai mult)