| Goddessss a întrebat:

Bună!
Am un cont de Facebook si vreau sa imi fac Instagram? E ok sa il sincronizez direct de pe Facebook sau e riscant in sensul ca dacă mi se duce contul de Facebook mi se duce si cel de Instagram sau invers?
Daca am postari pe Facebook si imi fac cu facebookul un cont de insta, postările vechi de pe Facebook o sa apara si pe insta sau nu?
Care le aveți sincronizate pe amândouă deodată, ce părere aveți? E mai buna modalitatea asta sau sa imi fac un cont de insta singur sa nu depindă de Facebook?

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu ti-as sugera să le faci individual.

Vezi că la fiecare postare nouă pe care o adaugi pe Instagram, îți cere:

- scrie o descriere
- etichetează persoane
- adauga locatia
- postează și pe: Facebook, Twitter, Tumbrl etc (AICI, bifezi căsuța corespunzătoare, dacă ții neapărat să apară în ambele părți)
Fiecare din cele de mai sus este o alegere opțională. happy Poți posta și fără a mentiona locatia, si fara a eticheta persoane, si fără să faci vreo descriere. O postezi si gata...

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Ești prea adorabila sadlove struck jos pălăria, oferi cele mai bune răspunsuri de pe TPU happy as ar trebui sa fie toți românii ca tine da din păcate se aseamănă cu rromii foarte multi din ei. In ziua de azi nu mai ști care e român și care e tigan, nasoale vremuri traim

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Mulțumesc pentru aprecieri, dacă sunt sincere.
În ce privesc rromi, să știi că sunt si printre ei, oameni cu suflet de aur, așa cum și printre români se găsesc destui, lipsiți de caracter.

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Așa este, aprecierele mele sunt sincere, de când te am remarcat prima data mi-ai lăsat o impresie buna. Te pup zambetel frumos și o zi plăcută, multă sănătate ție și familiei

| Maria360 a răspuns:

Bună ziua, poți sa te loghezi cu Facebook-ul pe Instagram. Postările pe care le postezi pe Facebook nu se vad și pe Instagram. Eu m-am logat cu Facebook-ul și nu am nicio problema când postez pe Facebook.
Nu apare și pe Instagram ce postez. Și dacă postezi pe Instagram nu se vede pe Facebook!
Sper ca ti-a fost de folos răspunsul meu!