| AlexAndraC91 a întrebat:

Am un dvd cu poze pe el,il introduc in dvd-player si mi-l recunoaste,pot viziona pozele de pe el, dar cand il introduc in cd-rom care citeste si dvd-urile imi arata ca e gol, dar alte dvd-uri imi recunoaste, l-am introdus si in alt cd-dvd rom si tot nu merge.Ce pot face sa copiez pozele de pe dvd in calculator?

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Încearcă să cureți cd-ul de praf cu soluție specială, deși slabe sanse dacă îi zgâriat.Succes

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

CD-ROM care citeste DVD-urile nu exista. Ori ai combo si ala este DVD-Rom cu CD-RW ori ai DVD-RW. In ambele cazuri ar trebui sa-ti vada pozele. Poti incerca IsoBuster(modul RAW), Bad DVD Copy sau CDCheck(cu optiunea Recover).

| AlexAndraC91 explică (pentru Salontanul):

Scuze e DVD-rom..am descarcat IsoBuster dar nu stiu daca e bun pentru ca nu gasesc modul raw, daca poti sa-mi dai exact linkul de unde pot scoate programul bun. Multumesc! se poate ca cd-ul e facut cu multi biti si de aia nu-l citeste?

| Salontanul a răspuns (pentru AlexAndraC91):

Programul este bun. Probabil ca varianta free nu este complet. Eu l-am luat complet din alta parte. Uite totusi un link: http://download.cnet.com/IsoBuster/3000-2248_4-10208087.html
CD-ul ar putea fi defect.

| horia2012 a răspuns:

Media plyerul din Windows nu "vede" formatul DVD. Du-te aici si descarca programul:
http://www.softpedia.com/......ayer.shtml
1.download
2.external miror (ro) si astepti
3. dupa ce la-i descarcat il instalezi.
Uite cum arata:
http://www.softpedia.com/......-1601.html

| Draghici_Cristian_1987 a răspuns:

Incearca sa schimbi terminatia adica. jpeg in functie de ce format iti citeste dvd-ul si apoi scrie pe alt dvd.

| AlexAndraC91 explică:

Va mltumesc pentru raspunsuri dar din pacate nu am putut face nimic, am incercat tot felul dar nu merge. ce mai pot face mi-a spus cineva cu experienta, prin dvd player HD_BluRey cu cablu de captura si asa pot sa recuperez pozele de pe cd. va multumesc inca odata ca ati incercat!