| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Am un Huawei P9, si as vreau sa-l rootez, se poate intampla ceva cu el? Dupa ce termin acest proces? Sau o sa ruleze cum o rulat pana acum?
Nu vreau doar sa mut unele aplicatii pe Cardul Sd, si am auzit ca doar daca este rootat se poate.

3 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Nu iti recomand sa il rootezi fiind un telefon excelent, pierzi garantia daca o ai, dar si drepturiile telefonului+ ca nu iti va mai rula normal, virusii vor avea acces mai bun...

| UnNimeniFaraNimic a răspuns:

Root= garantie pierduta, virusi, etc. Nu iti recomand! Poti sa transferi aplicatiile de pe telefon pe card de pe PC. Cauta tutoruale pe net. funda?

| Pool77 a răspuns:

E ok sa-l rootezi.
Insa trebuie sa te pricepi la asa ceva.
La un amic i-a reusit prima data, a doua oara a ramas telefonul in bootlop si indiferent ce facea cu el n-a reusit sa-l refaca.
Deci e un risc mare, desigur daca nu te pricepi.