| Mihaela_Pana_1983 a întrebat:

am un iphone 5s de vreo luna jumate cumparat de la Orange. Ieri am constatat ca in momentul in care sunt apelata nu am sunet. Cand blochez sau deblochez tel. iar nu mai aud acel click specific. Am intrat in setari, am dat play sunui ton de apel...acesta se aude, am dat play unei melodii pe youtube aceasta iar se aude. Am restartat mobilul acelasi lucru nu aud nimic in momentul in care sunt apelata, cu toate ca am volumul la maxim. Cand primesc mesaj, din nou nu mai am sunet. Am mari emotii, nu stiu care ar putea fi problema lui. Am citit o gramada de chestii, oare sa fie o problema hard?! la Orange mi s-a spus ca nu e nici o pb. legata de soft.
multumesc.

1 răspuns:
| Saveluc a răspuns:

Butonul din lateral (selentios) trebuie sa dai de el putin mai brusc si dai un restart (repornestel) cel putin asa am facut si eu