| itsdaviddarius a întrebat:

Buna am un Iphone6 de vreo 3-4 luni nu prea il folosesc asa in prostie ci doar can am nevoie si de un timp incoace se inchid applicatile(Facebook,Video Downlader,Jocuri,si multe altele) singure si ma trimite automat in meniu,nu stiu ce sa fac, am resetat de 2 ori telefonul dar degeaba... daca il conectez la PC si am un virus se poate virusa si Iphone-ul? va rog ajutati-ma.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Culmea cu virusii vostrii. Singuri virusi sunt la voi in cap. Platformele mobile, gen ios, android, wp, bb, nu au treaba cu virusii.
Ce spui tu insa e foarte suspect. Tinand cont ca e iphone 6, ai garantie, asa ca mergi la garantie.

| mont a răspuns:

Probabil e o problema software. Fa back-up la date, apoi da o resetare la setarile din fabrica. Nu cred sa fie defect fizic.

| mont a răspuns:

Aaa, inca ceva. Tocmai a fost lansat iOS 8.20 s-ar putea sa scapi de problema odata cu update-ul la noul iOS.

| Mihai_Miţă_1999 a răspuns:

E cam exclusa varianta cu virusatul deoarece atunci cand contectezi telefonul la pc nu poti sa pui date pe el direct, doar prin itunes.

| itsdaviddarius explică:

Multumesc pentru raspunsiri..mont,am versiunea IOS8, 1,3 si nu imi apare ca a iesit o versiune noua..si am facut back-up si am resetat telefonul de 2 ori dar degeaba.