| OvisOvidiu a întrebat:

Am un laptop Acer aspire 5733z-p624g50mikk cu procesor celeron dual core cpu t3000 1.80 ghz/1.79 2 gb ram placa video chypest family [ nu cred ca sunt necesare si alte informatii]
Problema e ca am un lag imens sad La jocuri in general tip consola nu mai vorbesc de crisis2, the witcher, assassin's creed si asa mai departe... dabea fac 2 pasi in 5 sek...
Vreau sa stiu daca exista ceva pentru remedierea acestei probleme.un program ceva? Dar nu overclock pentru ca nu suporta procesoru

Răspuns Câştigător
| Gas a răspuns:

Uita-te putin la filmuletul asta :

http://www.youtube.com/watch?v=GL2ehgkTKFQ&feature=plcp

5 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Procesoarele celeron sunt procesoare dedicate activitatilor office si nu sunt recomandate pentru gaming.

| Panteryas a răspuns:

Din pacate mari ajustari nu poti face.
Procesorul nu e pre bun, nu ai destula memorie RAM si nici placa grafica nu e cine stie ce.
Intereseaza-te de cat RAM suporta MAXIM laptopul tau si mai pune-i tu cam vreo 3 GB.

| OvisOvidiu explică:

Nu mai stiu ce sa spun.laughing

| GrE3n a răspuns:

1.Procesor slab
2.Memorie putina>mai adauga inca una de 2 gb daca mai ai loc
3.Placa video "INTEGRATA" cu aia nu poti doar strict pentru office, nu merge la jocuri pentru ca placiile video integrate nu sunt bune la gaming
In sensu ca e laptop nu cred ca poti pune placa video dedicata
Vinde-l si cu banii aia iti faci un desktop cat de cat bun pentru gaming, intra pe site te vom ajuta

| Neamtu_Stefan_1990 a răspuns:

I-ati altul mai bun happy