| FakeSmiley a întrebat:

Am un laptop Acer aspire 5738z, si vreau sa il conectez la tv, dar nu stiu cum sa fac asta. Ma poate ajuta cineva?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| LeMike a răspuns:

Dupa ce ai conectat laptopul la pc apasa pe FN+F5 pe butoanele astea 2!

10 răspunsuri:
| LeMike a răspuns:

Buna.
Iti trebuie un cablu Hdmi:http://www.emag.ro/......D1SQRBBBM/
sau VGA:http://www.emag.ro/......DTQC7MBBM/
Depinde de care poti conecta in TV.
Dupa care doar bagi cablul cu o parte in TV si cu una in Laptop si setezi la TV modul corespunzator!;)

| FakeSmiley explică (pentru LeMike):

Pai am cablu hdmi, dar nu stiu cum sa fac sa se vada doar pe tv. ( cred ca m-ai inteles )

| K0sti a răspuns (pentru FakeSmiley):

Pai laptopul are niste taste de functii, sau nu ai aflat pana acum? Foloseste-le! Pe tasta respectiva ai un semn de monitor!

| FakeSmiley explică (pentru LeMike):

Dar mai am o intrebare. daca dau pe touch de la lap dupa ce apas pe butoanele alea, mi se aprinde desktopul de la lap, e ok? nu vreau sa mi se duca dr**u placa video laughing

| LeMike a răspuns (pentru FakeSmiley):

Pai dupa ce termini cu TV-ul apesi iar butoanele!

| FakeSmiley explică (pentru LeMike):

Pai da, asta am inteles. Dar vream sa zic ca eu dupa ce apas pe butoane totul e ok. Dar daca vreau sa folosesc tastatura laptopului sa caut un film de exemplu ecranul de la lap se aprinde si el. Si trebuie sa am neaparat bagata o alta tastatura. de asta intreb daca e ok cum face laughing [ acu sper ca ai inteles la ce ma refer ]

| LeMike a răspuns (pentru FakeSmiley):

Pai nu are nici o problema ca se aprinde si ecranu de la laptop, nu o sa afecteze placa video! Dar ar trebui ca sa vezi pe ecranu de la TV cand cauti cv! Si vezi ca butoanele alea daca nu ma insel au 3 moduri: Doar TV, TV si ecran laptop, doar ecran laptop!
Nu ar trebui sa ai alta tastatura ar trebui sa mearga aia de la laptop! laughing))
Daca la asta te referi laughing))

| FakeSmiley explică (pentru LeMike):

Aa. Am înțeles laughing eu stiam ca nu e bine sa fie ambele aprinse si mnah laughing iar tastatura o am bagata ca imi e mai comod mie si nah ma speriasem putin cand am avut nevoie de tastatura laptopului si am vszut ca s-a aprins ecranul laughing. Multuuu pentru ajutor

| LeMike a răspuns (pentru FakeSmiley):

Cu placerewinking

| LeMike a răspuns (pentru FakeSmiley):

Dupa ce ai conectat laptopul la pc apasa pe FN+F5 pe butoanele astea 2!

| SiriusHD a răspuns:

Buna,deci ca sa conectezi laptopul la tv trebuie sa ai cablu hdm si amandoua trebuie sa aiba aceleasi conectari, sper ca te-am ajuta.