| Călin_Alexandra_1992 a întrebat:

Buna, am un laptop Acer Intel core i3 si cand setez limba romana din setari, pe tastaura tot nu merge, adica din combinatia tastelor sa imi scrie cu diacritice.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Deschide panoul de control și fă clic pe legătura "Modificare tastaturi sau alte metode de introducere" din categoria "Ceas, limbă și regiune".

| flixbuster a răspuns:

Trebuie setat layout-ul de tastatura in limba romana. Sunt mai multe locuri unde se poate alege romana dar fiecare are rostul lui.

Vezi aici:

http://www.digitalcitizen.ro/......-tastatura