| iubita23 a întrebat:

am un laptop Asus, iar de la un timp bateria tine foarte putin,iar atunci cand inchid clapa tiuie putin,daca o intredeschid tiuitul persista, aveti idee de la ce ar putea fi? Multumesc frumos, dau fundita :*

1 răspuns:
| Zoricutzu a răspuns:

Clapa are un mecanism care actionează un întrerupător sau senzor mecanic. Mecanism care nu mai functionează corespunzător (adică un contact electric imperfect) si trebuie vazut de un specialist.
Bateria e cu totul altceva, probabil s-a reformatat și trebuie inlocuită.