| Armeanu_Vlad_1980 a întrebat:

Buna,
Am un laptop Asus ROG si cand incerc sa imi inregistrez ecranul (folosinf OBS, Bandicam sau Fraps) filmarea iese cu o tonalitate a culorii foarte mare.Ma poate ajuta cineva sa o fixez?

1 răspuns:
| HITEC a răspuns:

Salut!
Da te pot ajuta eu.
1: Permite-mi sa te corectez NU LAPTOPUL ESTE DE VINA!
2: Softul trebuie sa aiba iconita de setari.
3: Intri in Setari (SETTINGS) si trebuie sa scrie acolo saturare sau (satiety)
4: Daca mai vrei sa modifici calitatea video sau cotrastul, etc, ai niste programe de editat video (montaj) aici (Sony Vegas, PowerDirector, Videopad, etc) sau daca vrei pentu telefon poti folosi Viva Video.