| Andreyutza29 a întrebat:

Am un laptop ASUS SONIC MASTER de o luna.Intr-o zi s-a oprit curentul,iar de atunci de fiecare data cand il pornesc si intru pe google nu se incarca si nu deschide site-ul. Daca inchid si pornesc wi-fi-ul,se conecteaza la router, apoi merge netul. Ce pot sa fac pentru a-l face sa mearga normal?
FUNDAA!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Laptopul, prin constructie are si acumulator. Nu e normal sa te poti conecta daca deschizi wifi-ul? Cum vrei sa se deschida Google daca tu nu esti conectat la net? Cat de normal vrei sa mearga?

| Andreyutza29 explică (pentru darrio2007):

Se conecteaza automat

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Avand acumulator in el nu te poate afecta o cadere de curent. Trece automat pe acumulator. Sper ca ai inteles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bateria bios-ului se pare ca te-a lasat balta, trebuie dus la garantie, pur si simplu nu mai tine minte ultimele setari facute, in concluzie, nu tine minte daca se se conecteze automat la wi-fi sau nu, totusi la wi-fi, pana sa dai connect, ai optiunea connect automatically nu functioneaza conectarea automata?

| Florinelx a răspuns:

Nu cred că poți să îi faci mare lucru! Incerca sa-l duci la garanție dacă l-ai luat acum o luna! Și ti-am zis... Nu poți să îi faci nimic tu, deoarece e problema din componente, și se rezolva numai dacă umblii acolo. Funda? Mersi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florinelx):

Bun nume ai. Schimba-l.

| Andreyutza29 explică (pentru anonim_4396):

Care e problema ta?

| darrio2007 a răspuns (pentru Andreyutza29):

Ce vrei sa spui cu asta?

| Andreyutza29 explică (pentru anonim_4396):

?