| simona_1406 a întrebat:

Buna!
Am un laptop Compaq de cateva luni, cumparat din Italia, foarte putin folosit.
Vineri seara era in regula.Pana duminica nu l-am mai folosit. Duminica seara am incercat sa-l aprind, dar degeaba...
Daca are bateria in el ii licare putin ledul. Fara baterie, bagat in priza, nu face nimic.
Care sa fie cauza?

Răspuns Câştigător
| iulyan a răspuns:

Ai verificat daca cablul de alimentare mai este bun. de obicei acea carcasa (sursa) se mai strica cand simte fluctuatii sau tensiunea este mica/mare.(depinde de fiecare). incearca sa eu duci l aun atelier sa tio verifice cu voltmetrul sa vezi daca cumva nu s-a arshappy

3 răspunsuri:
| abstract3D a răspuns:

Are probleme cu hardu sigur ori bateria caput post mortem deci un nou rand chelner de laptop laughing

| simona_1406 explică:

L-am folosit de ff putine ori, deci ma gandesc ca e prea devreme sa se strice hardul...Nu stiu cum sa verfic daca merge cablulsad

| simona_1406 explică:

Cablul era de vinahappy