| Killer4Oscuro a întrebat:

Buna am un Laptop Compaq Presario CQ57 care nu mai imi merge cu bateria in el.
Cand este incarcata 100% si scot cablul sta vreo 10-20 minute dupa care sa inchide singur, iar cand incerc sa il redeschid porneste prima data si dupa aia se stinge.
Ce pot face?

6 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Ce te mira? s-a dus bateria, ai avut bateria mereu in el chiar si cand nu aveai nevoie de ea...

| CezaraEM a răspuns:

Bateria s-a dus, nu mai tine asa mult. Am patit si eu cu unul asa. Ar trebui sa cauti o baterie pentru el sau iti iei altul :-(
Bafta

| euAnonim100 a răspuns:

Buna!
De cat timp il folosesti? Pentru ca performanta bateriei scade in timp!

Nu mai poti face nimic cu acea baterie!

Dar mai sunt metode, de exemplu sa cumperi o baterie noua!

Daca mai ai probleme cu tot ce e legat de tehnologie, poti intra aici si iti spun ce doresti: http://redskyromania.weebly.com/

Sper ca te-am ajutat! Funda?

| alex291 a răspuns:

S-a stricat bateria. Daca vrei ca bateria sa tina mai mult pe laptop/telefon incarca-l cand are cel putin 30% baterie.

| Raikch a răspuns:

Incearca sa mergi inapoi la magazinul de unde l-ai cumparat, si intreabai daca te pot ajuta sa il trimita la "service" sa il repara acolo, sau daca mai au un cablu nou...

| Killer4Oscuro explică (pentru Raikch):

Magazinul de unde l-am cumparat este tocmai in Spania.