| Clarke a întrebat:

Buna! Am un laptop cu Windows 10. Lucram pe el și la un moment dat ecranul s-a înnegrit și mi-a apărut un pătrat alb mic pe mijloc. L-am închis forțat (ținând apăsat butonul de on/off) iar la redeschidere toate pictogramele și bara de stare erau mărite si lipsea butonul de stand by. Am dat un scan pentru viruși, dar nu mi-a detectat nimic. L-am repornit de câteva ori și in final a revenit la "starea" inițială. Aveți idee dacă a fost un virus, iar laptopul nu l-a detectat sau o eroare de la Windows? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Eroare Windows sau o componenta hardware cu problema.
Imaginea marita indica ne-recunoasterea (corecta) al placii video.

| Clarke explică (pentru Bula):

As putea verifica in vreun fel dacă e o problema cu o componenta hardware?

| Bula a răspuns (pentru Clarke):

Daca problema se mai repeta de mai multe ori, atunci trebuie sa pui problema depanarii hardware.
Pana atunci stai linistit, sistemul s-a auto-reparat (a pus inapoi o stare anterioara, salvata.

| Clarke explică (pentru Bula):

Multumesc frumos! happy