| OanaMarginean a întrebat:

Am un laptop cu Windows 8.1 si recent mi-am cumparat niste casti care se conectează cu Bluetooth. Le pot conecta la telefon fara nicio problema dar cand incerc sa le conectez la laptop nu pot. Bluetooth-ul la laptop e activat dar nu imi gaseste dispozitivul. Am incercat fel si fel de tutoriale de pe internet ca sa rezolv problema, dar desi am urmat pas cu pas, tot nu merge. Ce as putea sa fac?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Vezi ce versiune de Bluetooth au cele doua dispozitive. Unele variante pot fi incompatibile si nu se pot conecta intre ele.
Fa si un test pe un alt laptop cu alt sistem de operare (Windows7, Win 10). Poate iti dai seama unde poate fi problema.

| OanaMarginean explică (pentru dannyel86):

Am verificat si sunt compatibile. O sa incerc, mulțumesc pentru sfat happy