| gamze a întrebat:

Am un laptop de ceva timp, are ceva vechime, plus ca are si un defect la clapa, s-au rupt acele chestii de care e prinsa clapa ( nu stiu exact cum se numesc ) in fine nu asta era important, doar ca am vrut sa il deschid si nu mai porneste deloc. In conditiile in care mergea, mai greu dar pornea nu aveam alte probleme. Bine aveam o groaza de chestii in el, poze, documente etc. si acum pur si simplu am apasat pe butonul de pornire si nu vrea nimic. Nici macar ventilatorul sau coolerul cum se numeste, habar n-am, nu ma pricep dar nu se mai aude nimic, plus ecranul negru. De la ce ar putea fi? Si ce ar trebui sa ii fac? Adica daca as putea sa il fac eu nu neaparat sa il duc la reparatii ca asta ar fi ultima solutie.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Are leduri sa vezi daca primeste curent? Daca nu are lumini cand priza probabil e dusa sursa.

| gamze explică (pentru Wr3nch):

Da are leduri. Si se aprind toate cand e in priza. Problema e ca nu pornește si nici ecranul nu se aprinde. Pe mine ma interesa cel mai mult daca pot sa imi recuperez pozele.

| Wr3nch a răspuns (pentru gamze):

Poti daca hardul e in regula. Il conectazi la alt pc sau iei un caddy pentru usb si ar trebui sa ai access la toate fisierele.