| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Am un laptop dell inspiron, l-am cumparat acum 7 luni...
De cateva zile, cand il pornesc imi zice ca nu gaseste sistemul de operare!
I-am instalat din nou Windows-ul, functioneaza bine pana il opresc.
Cand il opresc si il pornesc din nou, aceeasi problema, nu gaseste sistemul de operare! Incerc sa ii instalez din nou windows-ul si imi zice ca nu am hard disk!
Il restartez si pot sa instalez windows-ul, merge bine, pana il opresc!
Si tot asa happy
nu sunt in tara, asa ca garantia nu e valabila sad
are cineva vreo idee, ceva?¿

mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| dustru a răspuns:

Daca iti scrie : missing or corrupt, ai virusi care iti sterg din windows MBR-ul si bootloaderul. DAca nu inseamna ca ai probleme cu hardul, adica e necesar de schimbat sau reparat cu acronis si sau alte programe analoage.

2 răspunsuri:
| dustru a răspuns:

Exact virusi nu trebuie sa fie.vezi -ti hardul, primul meu pc care avea 500gb hard imi arata doar 12 mb si nu puteam sa-mi instalez sistemul, pina nu mi l-am schimbat.tu insa daca nu ai garantie, va trebui
sa scoti din buzunar paraua big grin

| comy3se a răspuns:

Mie mi se pare ca ar fi hardul...pentru ca cateodata scoate un sunet (clasicul sunet de la vechiurile hard disk-uri big grin), iar cateodata la instalarea windows-ului nu imi gaseste nici un hard disk!
daca l-am formatat complet cred ca nu ar mai trebuii sa am virusi, nu?¿

mersi mult pentru raspuns!