| Anonymous569 a întrebat:

am un laptop Fujitsu Siemens life book...am pe el windows XP...iar de ceva vreme am o problema cu wirelessul...adica mi se deconecteaza si conecteaza de la retea din 5 in 5 secunde si nu cred ca e de la router, pentru ca l-am dus la cineva si tot asa face...pana cand sa apara problema asta a mers foarte bine...va rog sa ma ajutati, am incercat orice nu stiu ce sa mai fac... FUNDA!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Reinstaleaza driverul wifi.
fii sigur ca programul antivirus ce folosesti sau firewall nu iti da aceasta problema.

2 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

Eu zic sa treci la o versiune mai superioara de windows ca acoloo ai si drivele actualizate la zi si nu mai trebuie sa descarci nimic de e internet. Windows 8 sau Windows 8.1. La windows xp nu se mai acorda suport de o vreme si acolo driverele nu mai sunt actualizate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa descarci Drivers Booster de pe Google. Dupa ce l-ai intalat il deschizi si scanezi de drivere invechite. In lista trebuie sa ai undeva driverul WLAN.II dai UPDATE. Daca iti cade netul si nu poti descarca si updata, incerci de pe un stick de internet.