| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop Packard Bell EasyNote TE 11HC si nu mai pot deschide aplicatia aceea pentru Video Web Camera pentru a face poze si video cu camera laptop-ului.La messenger nu am pobleme doar ca nu se deschide! Am dat la Restaureaza Versiuni Anterioare dar nu a gasit nici o versiune! Cand am cumparat laptop-ul nu mi-au dat nici un cd! Am tot descarcat drivere din acelea (si de pe site-ul Packard Bell pentru modelul meu) le-am instalat dar nu s-a schimbat nimic! Ma puteti ajuta? Toate laptop-urile au camera web, pe ecran e un icon unde scrie VIDEO WEB CAMERA! Inainte cand deschideam acel... icon puteam sa fac poze si sa filmez cu camera laptop-ului chiar daca nu eram conectata la internet era ca un program din calculator.Acum nu il mai pot deschide(dau de doua ori click pe el sau dau Deschidere si nu se intampla nimic)! Am mai avut un laptop inaince Acer si acela la fel avea acea "aplicatie" sau cum se numeste cu care puteai sa faci poze si video cu camera web a laptop-ului! M-am facut inteleasa? Funda

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai incercat sa reinstalezi windows-ul?

| zuzualina a răspuns:

Am si eu problema asta...
Cauta pe site-ul lor un driver compatibil si instaleaza-l. Asta dupa ce l-ai dezinstalat pe cel vechi.

| delia5609 a răspuns (pentru zuzualina):

Draga mea eu am rezolvat problema...iti dau si tie sa o rezolvi si tu~! Intrebarea de la link-ul de l-ai jos am pus-o eu pe un site.Foloseste link-urile alea pe care mi le-a dat ala si o sa iti mearga.Eu l-am descarcat pe primul. http://www.myexpert.ro/intrebare/video_web_camera-71029.html#raspunde

| robytoby a răspuns:

Trebuie sa stergi driverul de la camera web din Control Panel, Add or Remove programs si apoi sa-l reinstalezi.
Spune ce camera web ai ca sa pot sa-ti fac rost de driver pentru ea.

| robytoby a răspuns:

Ai Windows sau Ubuntu instalat?