| DanY2017 a întrebat:

Am un laptop happy și tatăl meu la demontat ca sa ii facă o curățare, după aceasta, ecranul laptopului nu mai funcționează, acesta a funcționat înainte, am stat 3 zile sa îl repar dar nu a ieșit nici un rezultat. Ma puteți ajuta?!?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

A rupt banda aceea de la display din cauza asta nu se aprinde, dar daca tot nu vă pricepe ti de ce umblati in laptop, este specialist tatăl tau sau face experiente, si la servis daca il duci ăia vor vedea ca a mai umblat cineva in el, si va costa bani reparatia, deci nu te gîndii ca o sa il facă gratis.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Il poti duce in servis după sarbatori acum nimeni nu lucreaza, după data de 3 ianuarie vor incepe toti munca, unii pe 4 altii după 7 ianuarie.

| xerxes1 a răspuns:

Asa inveti.

| flixbuster a răspuns:

Eu te pot ajuta cu o recomandare (oarecum evidenta): mergi la service pana nu il strici mai rau.

| DanY2017 explică (pentru flixbuster):

Asta as vrea happy dar la cât de fragil lucru, cunoștințele mele văd ca nu rezolva :_( uite ca nu ma ajuta liceul.