| valyas a întrebat:

am un laptop Sony vaio model vpceb4eoe si numai functioneaza wireless-ul ii lipsesc driverele, am incercat pe net, am gasit niste drivere pentru el dar erau numai niste fisiere nu era chiturile pentru placa de baza sau wirelees ..va rog sa ma ajutati cu un link ceva de unde pot descarca driverele ..multumesc FUNDA

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Driverul se obține de aici:
http://sonyvaiodriver.com/category/sony-vaio-vpceb4e0ewi-drivers/
iar pentru instalare este necesar a dezarhiva arhiva zip unde vrei(eu o dezarhivez pe desktop că apoi o șterg), iar din administratorul de drivere selectezi driverul ce lipsește îi dai scan for changes iar când va cere ii vei selecta locația driverului cu cea a folderului de pe desktop.Succes

| DeathLord93 a răspuns:

Daca ai cumparat laptopul nou in cutie ar fi trebuit sa aiba un cd cu driverele originale pentru acel model
In cazul in care l-ai cumparat de la coltu strazii cam greu pentru ca trebuie tinut cont la drivere de foarte multe lucruri configuratia laptopului versiunea de windows instalata in el etc.
Poti incerca aici
http://sonyvaiodriver.com/category/sony-vaio-vpceb4e0ewi-drivers/

| K0sti a răspuns:

Http://www.epasystems.ro/instalare-drivere-device-manager/

Greu cu driverele astea...un chin pentru voi...

| Rommeo a răspuns:

Uite un site/cloud care-ti detecteaza driverele automat.
http://www.driverscloud.com/en

| Bogdan549 a răspuns:

Iti trebuie driverele de pe site-ul producatorului si daca nu merge nici asa atunci trebuie sa mergi sa-l duci in garantie sau daca nu mai are sa-l duci la un srvice autorizat sa-ti rezolve problema.