| sigmar a întrebat:

Am un laptop Toshiba, iar pe display au inceput sa apara mici puncte verzi, in diferite parti, mai multe sau mai putine, dar ele apar mai ales cand misc carcasa display-ului; in anumite pozitii ale carcasei, punctele nu apar. Sa fie defect display-ul, sau sunt probleme la placa video?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai un contact defect, probabil la cablul dintre unitate si display sau in interiorul display-ului.
Trebuie dus la un service pentru depanare, iar acolo - mai mult ca sigur - problema se va rezolva ori prin refacerea lipiturilor /schimbarea cablului de date, ori prin schimbarea intregului display.