| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Am un laptop Toshiba Satellite Pro, unul dintre primele modele. Mi s-a spart display-ul, l-am demontat (displayul spart) si l-am conectat la un display extern!
Am inceput instalarea windows-ului, dar dupa primul restart, imi apare pe monitor "no signal", iar laptopul scoate un beep continuu!
Ceva pareri?
Poate sa fie din cauza ca i-am demontat display-ul original?
Multumesc frumos,
Salutare!

2 răspunsuri:
| Sp33dyt a răspuns:

Cauta in BIOS partea de display si selecteaza sa afiseze pe amandoua
varianta 2 la problema ta ar fi daca folosesti un CRT, in cazul acesta cu F8 inainte sa booteze pe Windows intri in meniu de unde alegi "Enable VGA Mode" sau ceva de genu'

| comy3se a răspuns (pentru Sp33dyt):

Ms pentru raspuns! Problema este ca acum nu imi mai apare nimic pe monitorul extern, doar ''no signal'', asa ca nu pot sa intru nici in BIOS sad La pornire scoate dar un beep continuu...dar nu afiseaza nimic! Ms inca o data! Salutare!

| Sp33dyt a răspuns:

Incearca sa scoti ram-ul si sa-l pui inapoi, preferabil sa-i schimbi si slotul. daca ai placa video separata fa acelasi lucru

| Radu_Ionut_1991 a răspuns (pentru Sp33dyt):

Ce legatura are Ram-ul cu comutarea imaginii?

| Sp33dyt a răspuns (pentru Radu_Ionut_1991):

Pe langa faptul ca te bagi in seama la o intrebare de aproape un an, timp in care orice raspuns ai da numai are nici o valoare, nici nu citesti tot:
"problema este ca acum nu imi mai apare nimic pe monitorul extern, doar ''no signal'', asa ca nu pot sa intru nici in BIOS La pornire scoate dar un beep continuu...dar nu afiseaza nimic". deci problema nu e de la comutarea imaginii.
1991 din nickul tau imi spune nici la gradinita nu erai cand eu reparam compuri