| IonutUreche a întrebat:

Am un Macbook Pro 2019 late abia achizitionat de o luna de la iStyle. Toate bune, insa mi se parea ca bateria se duce cam repede. Sistemul arata ca bateria e in parametrii normali. Cicluri de incarcare are de abia 2. De incarcat, il incarc ca mereu sa il mentin undeva intre 40% si 85%, nu mai mult, nu mai putin.

Insa. L-am incarcat pana la 81%, l-am inchis si l-am deschis dupa aproape 3 zile. Si scazuse bateria la 61%. Este normal? Adica am mai avut Macbook Air 2015 inainte si nu pateam asa. Cel putin daca era laptopul inchis si o saptamana, scadea maxim un procent din baterie sau deloc. Please help!

2 răspunsuri:
| floreadan a răspuns:

Da e normal sa mai faca asa, se mai intampla.

| IonutUreche explică (pentru floreadan):

Adica e oarecum ceva ocazional sa poarda atatea procente fiind inchis sau normal de fel?