| Xenoverse1 a întrebat:

Am un monitor Dell care mi-a trimis frate-miu din Anglia acum cativa ani si problema este ca se vede urat imaginea din monitor.

Am mai avut înainte un monitor Benq si la el tot asa mi se vedea urat imaginea dar dupa si-a revenit si intr-o zi nu mai arată nimic pe monitor, dar se auzea melodia de intrare în windows.

Oare ce are monitorul meu, stie cineva?

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Defineste "urat": poate fi o problema software = nu ai driverele de la placa video instalata, sau ceva hardware din el: fir, placa sau orice altceva. Poate poti face poza si pui aici.

| sierra1 a răspuns:

Conectat la alt pc, face la fel?

| Andreeush a răspuns:

Mergi cu el la un service.

| Bizon95 a răspuns:

Pe vremea ceasurilor mecanice se spunea ca:
"cand doua rable merg la fel inseamna ca sunt ceasuri bune"

DECI tu NU ai o problema de monitor

asa ca
ori ai o problema de cablu PROST
ori ai o problema de placa video (poti sa modifici cum arata imaginea si din setarile placii video, nu numai din meniul monitorului)