| mnthseby a întrebat:

BUNA! Am un netbook Acer Aspire One D255 e vechi de 2-3 ani si am pe el windows 7 starter. As dori sa ii reinstalez windowsu dar tot cu windows 7 starter al lui fara un stick bootabil. Are el cumva o chestie in care e salvat windowsu pentru al reinstala de cate ori vrei sau daca reinstalez pierd licenta?

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Faci un System Restore! Cauta primul punct de restaurare, cel mai vechi. SYSTEM RESTORE (RESTAURARE SISTEM) - click dreapta pe my computer > proprietati > advanced system settings > mergi pe tab-ul system protection > click pe > system restore > urmeaza pasii.
System Restore iti da timpul inapoi la o data anterioara problemei tale.
Prin reinstalare se pierde licenta la orice sistem de operare.

| alex2009 a răspuns:

Mai poti avea codul de la licenta pe spatele netbookului

| alex2009 a răspuns:

Atu de originalnci faci rost de un dvd cu windows il instalezi si cand bagi codul il pui pe cel de pe spate notebuclui si o sa fie la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti windous
iti ei un DVD cu minim 4 GB nu coasta mult apoi pui Windousu pe el.
Instructiuni
1)descarci Windous-ul care vrei il scrii pe Google (este doar un fisier "iso")
2)descarci Windous 7 DVD USB (acesta aplicatie iti boteaza si iti face in windous de care vrei apsaand de cateva butoane )
ori o scrii pe Google ori dai clik pe http://www.go4it.ro/......d-mirror-0 si o descarci.
iti mai trebuie si DAEMON Tools Ultra pentru img iso il descarci de pe Google sau de la http://www.daemon-tools.cc/downloads
la instalarea acestor aplicatii dai next si iti spune ce sa faci mai departe

| wassyle1994 a răspuns:

Daca reinstalezi pierzi licenta, mai bine curatal decit sa reinstalezi.