| Sarky a întrebat:

am un Nokia c3 achizitionat din franta deblocat. I-am pus security code, adica cand deblochezi tastele trebuie sa bagi un cod. Sora mea a in cercat sa ghiceasca codul, dar dupa multe incercari s-a dat batuta. Problema e ca acum telefonul imi zice ca parola pusa de mine nu e buna si nu merge nici 12345 care e din fabrica. Ce sa fac sa resetez parola sau sa il deblochez?

Răspuns Câştigător
| 5IrOK a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema doar ca cu un x2-00 si l-am lasat cateva zile fara cartela pornit (am fost in vacanta si nu l-am luat) cand am venit am bagat codul si a mers ...cum nu stiu
mergi la un specialist si vezi ce e de facut

4 răspunsuri:
| JohnnySiPunct a răspuns:

Il duci la un specialist, el va sti ce sa facahappy.

| piersicuta99 a răspuns:

Ti s-a blocat cartela sau telefonul cu codul de deblocare. adica merge sa il aprinzi gen sa vezi ora sau ceva?

| Sarky explică (pentru piersicuta99):

Nu telefonul e deschis da cand vreau sa deblochez tastele imi cere security code (telefonul este setat in engleza), dar nu imi mai merge codul pe care il aveam eu setat

| piersicuta99 a răspuns (pentru Sarky):

Asa mi s-a intamplat si mie eu am un Samsung galaxy gio si mi-a pus un cod cu model pe care dupa 2-3 saptamani il uitasem si dupa ce am bagat de mai multe ori codul/modelul acesta imi spunea ca nu mai am voie sa bag codul si mi.a cerut adresa de e-mail pe care a fost instalat primul cont de android am bagat adresa de e-mail si modelul mi-a fost trimis pe e-mail