| Acvila a întrebat:

Am un Nokia N96 si imi provoaca dureri de cap.Cand ma suna cineva, chiar daca am nr. de telefon trecut in agenda, nu imi apare numele persoanei respective ci doar nr., o alta problema ar fi ca de ieri, desi telefonul functioneaza nu mi se aprinde ecranul, adica suna si tot dar nu se vede nimic pe ecran decat rareori apoi se opreste din nou si e negru.Imi puteti spune, va rog ce are?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La prima problema, probabil mai ai trecut nr respectiv in agenda. daca un nr este trecut de doua ori cu nume diferite, o sa-ti apara doar numarul.
La a doua problema mergi cu el la service si o sa il repari.probabil a patit ceva display-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema de soft. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am aceeasi problema! in buzunar bagat bine snatos, suna scot culisez, vb, inchid ...nimic pe ecran
El merge dar nu vad nimic pe ecran si nici tastele nu imi sunt luminate, doar butonul de ok, cel din mijlocul sagetilor. L-am dus la service : 2 mil banda sau 2, 5 mil display-ul!
banda pe net = 1, 2 mil! l-am desfacut si am constatat ca banda are niste probleme de uzura : masa este rupta jumatate! o sa imi iau initial o banda si dupa sper sa mearga! daca a mai avut cineva probleme de genu si le-a rezolvat rog raspuns!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu unu nou fara displai de dat ieftin