| maximadalinutz a întrebat:

Buna am un Nokia5228 cu display spart, si as vrea sa stiu daca e normal ca: cand deschid telefonul sa mi se inchida peste 5 secunde..Cand il deschid vibreaza se deschide pentru ca vad lumina pe displayul spart si apoi se inchide.E din cauza displayului ca e spart? de ce se inchide? happyVinde cineva un display? Cat ar costa unul?

5 răspunsuri:
| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Daca l-ai scapat poate fi si de la display si de la placa de baza asa am patit eu se aprindea si se stingea poate trebuie sa ii iei si o placa de baza noua

| maximadalinutz explică (pentru Roxin_Alex_1989):

Da dar cand il bag in priza sta aprins...nu se inchide...nu cred ca e de la placa de baza pentru ca daca era nu se mai aprindea delochappy

| Roxin_Alex_1989 a răspuns (pentru maximadalinutz):

Ba da se mai aprindea ar putea fi si eu am patit asa mie mi se aprindea apoi se stingea iar mi se aprindea iar se stingea tot asa.si mi-a schimbat-o si apoi a mers

| maximadalinutz explică (pentru Roxin_Alex_1989):

Cat ati dat pe placa de baza? de unde ati luat-o?