| Feri2002 a întrebat:

Am un PC Acer(nu stiu ce model) cu procesor Intel Core 2 Duo 3. 16Ghz, placa video GeForce 9600 GT 1GB, 4GB RAM, HDD de 500GB. Ma jucam ceva, apoi l-am oprit ca sa merg la masa. Cand m-am intors, calculatorul nu mai pornea. Cand apas pe buton se aprind LED-urile si pornesc ventilatoarele, dar nu porneste si nu face "BEEP". Dupa niste cercetare pe Internet l-am deconectat de la priza, am scos toate cablurile, am oprit butonul din spate si am apasat pe butonul de pornire ca sa iasa toata energia ramasa in el. L-am desfacut si am scos chestia aia pentru resetare CMOS si l-am pus pe 2-3, iar dupa 10-15 secunde l-am pus la loc pe 1-2. Nu a functionat, tot asa facea. Am schimbat bateria CMOS, dar tot acelasi rezultat. Am incercat fara RAM, dar tot asa, am incercat fara baterie, dar tot asa.

3 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Defecte memoriile ram, sau hardul ori placa video.

| Ronaldo_Ronaldo_1997 a răspuns:

S-a dus hardu sau o fost jocul prea mare pentru el nu cred ca e de la joc o fi ars daca il tineai la incarcat si eu il las nesupravegheat cand ma duc la masa dar nu mi s-a intamplat asa ceva du-te la un om specialist care repara pc-uri si o sa iti zica el ce are si cat costa sa ti-l repare bafta!

| Feri2002 explică (pentru Ronaldo_Ronaldo_1997):

Ma jucam Saints Row: The Third