| denisQ00 a întrebat:

Am un pc de la cel.ro si as vrea sa-l duc in garantie ca nu mai merge placa video, dar acestia nu mai au in stock aceasta placa video, o sa imi puna alta sau ce o sa se intample? Nu vreau sa astept pana vine placa asta video inapoi, ca de 2 luni nu le-a mai fost in stock

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Au 3 solutii
1. o repara
2. o schimba cu una identica, sau DOAR daca accepti cu una aproape identica
3. iti dau banii inapoi si iti iei alta
asta e legea

insa fiind vorba de nenorocitii de la cel.ro... s-ar putea sa nu se stie

1 răspuns:
| Evolution a răspuns:

Ce treaba are garantia cu stock'ul placii video pe magazin? In primul rand un produs la garantie de obicei se repara, nu se inlocuieste (decat in cazuri in care nu mai poate fi reparat / reparatia nu merita din punct de vedere financiar / a mai fost reparat de cateva ori inainte si etc. verifici termenele si conditiile de pe certificatul de garantie ).
Trimiti placa cat mai repede la garantie si o sa ti'o repare si daca e nevoie sa fie inlocuita se va comanda de la stoc furnizor si iti va veni alta sau iti va rambursa banii pe placa.
Chiar daca aveau placa pe stoc si se putea repara, nu ti'o inlocuia direct, ti'o dadea tot pe a ta reparata.
Citeste bine termenele si conditiile ca de aia sunt facute acolo. Cand trimiti produsul mai intai suni la ei sa iti faca fisa de service, pui factura / certificatul de garantie si tot ce ai de la placa si trimiti.
Succes!