| AlexMRJ a întrebat:

Buna! Am un procesor Intel(R) Celeron(R) si am programul SpeedFan pentru monitorizarea temperaturii, problema, intrebarea mea este care este temperatura maxima suportata de procesor, fara sa se arda? Tin sa precizez ca placa de baza e la mana a doua, deci mai mult ca sigur pasta termoconductoare este uscata, cel putin partial.

2 răspunsuri:
| motorx98 a răspuns:

Pai tehnologia este foarte avansata, nu cred ca un procesor se poate arde in conditii normale adica rulat 4 ore pe zi. El are racirea lui si nu cred ca se va arde.

| AlexMRJ explică:

Eu am intrebat care este temperatura critica, nu daca se poate arde sau nu caci asta stiu si eu oh go on