| BaGuBoY a întrebat:

Am un router de la telekom prin fibra optica, 1 gbps, si din 20 in 20 secunde se tot ia netul, deci se ia internetul peste 20 sec revine, peste 10 sec iar se ia, iar isi revine si tot asa si nu pot face nimic din cauza lui. Care este problema dau funda, multumesc!

5 răspunsuri:
| TrustMeIKnow a răspuns:

Cum a zis si @Stef45 vezi sa nu fie cablul intrerupt pe undeva, sunt destul de subtiri si se pot taia usor. Daca nu e cablul de vina poate este routerul (you never know) daca nu e nici una din cele de mai sus, atunci suna la ei

| Sociopatul a răspuns:

Am avut si eu telekom o prostie de firma, mereu aveam probleme cu internetul. Pica foarte des am stat odata si 3 saptamani fara el in perioada de sarbatori. Aiurea te sfatuiesc sa-l schimbi

| Stef45 a răspuns:

Vezi sa fie conectat cablul de net la router, sa nu fie intrerupt cablul de net pe undeva sau sa ai o conexiune care nu se face. Daca totul e in regula la tine, suna la ei si spune ce ai patit, de multe ori e de la ei din sistem.

| BaGuBoY explică:

Apropo asa face si pe telefon si pe celalalt pc

| ion123i a răspuns:

Buna incearca sa iti schimbi wifi-ul sau sa schimbi furnizorul de internet.