| anonim_4396 a întrebat:

am un router GR-124W (GET net)as dori sa pun parola la router,sa am internet decat la laptopul meu. Ce pasi trebuie sa urmez, ca singur nu reusesc, AM INSTALAT WIN7 ca sistem de operare.

multumesc,.

Răspuns Câştigător
| victorandrei a răspuns:

Pai daca ii pui parola nu o sa se foloseasca... Daca nu mai ai nevoie de wi-fi dezactiveaza-l! O sa iti mearga netul prin cablu dar nu si Wi-Fi!

6 răspunsuri:
| Stefan3D a răspuns:

Nu conteaza ce OS ai...
De obicei e cam asa (fara copy&paste) :
1.Introduci 192.168.1.1
2.Basic(Click)
3.WLAN(Click)
4.Vezi ca ai jos Key 1!

Succes happy

| ssimon a răspuns (pentru Stefan3D):

Multumesc pentru ajutor, Darr..., tot vecinii se folosesc de internetul de la routerul meu.CE ALTCEVA MAI TREBUIE FACUT?

| victorandrei a răspuns (pentru ssimon):

Te pot ajuta, id mess: vyk_06

| ssimon a răspuns (pentru Stefan3D):

Nu reusesc., ai putea sa ma ajuti cu team wiever dau adresa de mes': simonsociu@yahoo.com

| victorandrei a răspuns (pentru ssimon):

Pai daca ii pui parola nu o sa se foloseasca... Daca nu mai ai nevoie de wi-fi dezactiveaza-l! O sa iti mearga netul prin cablu dar nu si Wi-Fi!

| CatalinBo a răspuns:

Trebuie sa chemi un specialist

| ssimon a răspuns:

Nu-mi doresc ca vecinii sa-mi foloseasca internet de la router al meu