| anonim_4396 a întrebat:

am un router wireless Huawei Echo Life hg520b. La username am de ex. "gigel" si la parola -- "costel" happy. Cum schimb userneme-ul? ca parola stiu cum, dar nu imi da optiunea de a schimba username-ul, desi candva am facut asta, dar nu mai retin...
Ma refer la Username-ul de la setarile router-ului, nu la cel de la USB wireless!
SI intrebarea cu nr.2: poti crea 2 astfel de conturi? si fara ca cineva mai priceput, conectandu-se la unul dintre conturi sa-mi poata face vreun rau (spionaj sau orice alt ceva? )

4 răspunsuri:
| AleXzpm a răspuns:

Nu inteleg, vrei sa schimbi parola de logare si username-ul pentru panoul de admin sau Numele Wireless-ului si Parola lui?! pentru 2 nu, nu poti face 2 conturi.

| Nano94 a răspuns (pentru AleXzpm):

Username-ul pentru panoul de admin

| anonim_4396 explică (pentru AleXzpm):

2 conturi de wireless...

| ogga00 a răspuns:

Username-ul sigur il ai admin, si nu il poti schimba, dar parola poti.
In legatura cu acele conturi, nu poti avea 2, doar poti avea 2 routere si sa le schimbi, si e cam acelasi lucru cu ce vrei tu sa faci.