| justme9 a întrebat:

Am un Samsung galaxy grand prime și din păcate nu îmi citește cardul de memorie, am schimbat mai multe carduri și mereu îmi apare același lucru cardul este gol sau are un fișier corupt, îi dau formatare și o ia de la început cu același mesaj.Menționez ca am fost la două gsm-uri și cei de acolo habar nu au avut să îmi zică care este problema. A mai pățit cineva asta și aveți vreo rezolvare? Bineînțeles fundă! Mulțumesc anticipat

7 răspunsuri:
| IoanaIonuca a răspuns:

Am patit eu o data cu un card. Mi-l recunoastea dar cand sa intru la poze mi se bloca si trebuia sa scot bateria. Si era virusat cardul. Ai incercat si cu un card nou?

| justme9 explică (pentru IoanaIonuca):

Da, chiar astăzi am cumpărat unul și întâmpin aceiași problemă.

| Mayhem666 a răspuns:

Si eu am Samsung Galaxy Grand Prime, si am un card de memorie de 8 GB parca, dar nu am patit niciodata asa ceva, poate nu este de la card, poate este de la telefon, dar daca ai spus ca ai fost deja undeva si nu stiau ce sa iti spuna, nu stiau care e problema, nu stiu ce sa iti spun, sper sa gasesti rezolvarea. Bafta!

| justme9 explică (pentru Mayhem666):

Mersii că te-ai deranjat să îmi scrii, am să îi dau eu de capăt și la asta! O zi faină

| LucyndaBianca a răspuns:

Eventual scoate cardul din telefon si printr-un adaptor conecteaza-l la laptop/calculator si formateaza-l.

| justme9 explică (pentru LucyndaBianca):

Am încercat asta deja.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru justme9):

Dar la un service, ai incercat?