| cflori a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S pe care astazi l-am tinut la incarcat apoi l-am deschis,mi-a cerut normal codul pin si apoi ceva nou: "Cod Pin de deblocare SIM pentru retea".Mi se pare ciudat avand in vedere ca nu i'am schimbat ceva prin setari si de asemenea telefonul nu era codat pe vreo anumita retea, am folosit cartela respectiva pe telefonul asta de ceva vreme si totul a fost ok.Am tot scos cartela, am repornit si nimic.Care ar fi cauza si ce solutie este ca sa'l pot debloca?
Multumesc mult.

4 răspunsuri:
| cflori explică (pentru anonim_4396):

Mersi..am urmat toti pasii si tot nu merge, imi spune ca nu e corect codul introdus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cflori):

Imi pare rau sa aud asta. Du-te la un service cu el, sigur rezolvi acolo.

| cflori explică (pentru anonim_4396):

Am reincercat si rezultatul :''solicitare de deblocare esuata''
Nu stiu ce altceva sa'i fac, voi merge maine sa vad ce si cum.Multumesc