| sebasty2 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S2 si am si eu o problema. Senzorul orizontal nu este calibrat bine. Am Android 4.1.2 si nu mai am optiunea calibrare orizontala. Cand aveam Android 4.0.4 o aveam. Nu stiu cum si ce sa fac sa il calibrez bine. Am numai calibrare giroscop. Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu calibrearea giroscopului, si poate iti va reseta si senzorul orizontal. Daca nu merge, atunci faci downgrate la Android 4.0.4 si iti rezolvi problema de acolo. Te sfatuiesc chiar sa pastrezi sistemul asta de operare ca e bunicel.

| sebasty2 explică (pentru anonim_4396):

Iti multumeac pentru raspuna. dar este o problema. mi-e cam frica sa ii fac downgrade pentru ca nu prea stiu cum... debia ce m-am decis acum catva timp in urma sa ii fac upgrade prin kies la 4.1.2. am auzit ca o sa apara si 4.2.2 dar nu sunt aigur... cu calibrarea giroscopului am mai incercat si azi si mai demilt dar nici un efect. cand joc un joc cu senzor Il pun pe masa si merge masina intr-o parte. apreciez ca ai vrut sa ma ajuti si pentru asta iti dau o fundita! happy

1 răspuns: