| July4427 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Trend Plus. Citeam ceva si telefonul a bazait ca are 15% baterie si ca trebuie sa il pun la incarcat. Au mai trecut vreo trei secunde si a bazait ca are 10% baterie si ca trebuie sa il pun la incarcat. Apoi, la o secunda s-a facut 8%, o alta secunda 7% si tot asa pana s-a descarcat de tot. De la ce este? Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Ai bateria veche sau nu era incarcata cum trebuie, de exemplu daca ai 5% baterie si-l lasi cateva minute si stai cu ochii pe el si vezi ca se face 20% il scoti si incepi sa te joci pe el, mai mult de 10 minute nu cred ca te va tine si cam asa ti se duc procentele la bateriewinking odata eram la cineva, la 100 m distanta de casa, mai aveam 15% baterie, am intrat pe net si s-au dus procentele de la baterie ca secundele pana la 1% si a ramas acolo spunandu-mi sa conectez incarcatorul laughing), am inchis totul si l-am bagat in buzunar, nu statusem pe net nici un minut! Tine-l la incarcat cat trebuie sau daca stii ca nu te mai tine cum trebuie schimba-ti bateria dar pastreaz-o pe asta, nu stii cand ai nevoie de ea! tine-o incarcata si foloseste-o o data pe saptamana sa nu o strici de tot!

2 răspunsuri:
| wapkr a răspuns:

Cum poti prelungi durata de viata a bateriei http://www.youtube.com/watch?v=zLht58bkmlY

| TheHackerStar a răspuns:

Bateria este veche.
Trebuie schimbata.
Nu e bine sa il ti la incarcat chiar daca s-a incarcat este bine sa decuplezi incarcatorul.
Sper ca te-am ajuat.