| ღჩօოჩօղყƙღ a întrebat:

am un samsung s3350 negru,(din cate stiu eu)nu are sistem de operare,(cu sistemul de operare puteam sa ma ogez de pe telefon pe :triburile, grepolis, gladiautus...etc)Ce vreau sa va intreb: -As putea sa instalez un program de operare pe telefon? -Daca da, de un de pot face rost de acest program? Funda pentru cine imi da un raspuns la intrebari dar sa fie si corect

Răspuns Câştigător
| adrianc2007 a răspuns:

Nu poti instala un sostem de operare pe un telefon mobil. Telefoanele mobile sunt fabricate cu sisteme de operare de catre producatori, acest sistem de operare poate poate fi doar actualizat, in cazul in care este instalat pe telefon.